حمل و نقل در آلمان

شبکه ی حمل و نقلی در آلمان بسیار بزرگ و همچنین کامل است و شما به راحتی می توانید به سراسر آلمان به راحتی سفر کنید. چه با دوچرخه ،چه با اتوبوس و قطار می توانید به راحتی در سطح شهر رفت و آمد کنید. دسترسی از آلمان به کشور های همسایه نیز بسیار ساده میباشد.

دوچرخه در آلمان 
خیلی از آلمانی ها و به خصوص دانشجویان از دوچرخه برای رفت و آمد در شهر استفاده می کنند. در بسیاری از مواقع می توان با دوچرخه زودتر و سریع تر  به مقصد رسید. در بسیاری از شهر ها مسیر ها و راه های  ویژه ی دوچرخه وجود دارد و برای پارک دوچرخه محل های مخصوصی در نظر گرفته شده. کم هزینه بودن ، خوب بودن برای سلامتی ، نماندن در ترافیک و ایجاد نکردن آلودگی از دیگر مزایای دوچرخه سواری هست.

 

اتوبوس و قطار 
با دریافت نقشه ی وسایل حمل ونقل عمومی از باجه ها و دفاتر توریستی می توانید از مسیر های مترو های و قطار  ها مطلع شوید. تهیه ی بلیط قبل از سوار شدن ضروری و الزامی هست و دستگاه های ویژه ی تهیه بلیط در ایستگاه ها مشخص هستند. برنامه و ساعت حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان بسیار دقیق است و البته در ایام پایانی هفته برای سوار شدن به مترو‌ یا اتوبوس باید بیشتر منتظر بمانید.

 

جریمه ی نداشتن بلیط 
اگر کسی در آلمان بدون داشتن بلیط سوار مترو شود و ماموران کنترل متوجه این امر شوند باید حداقل ۶۰ یورو جریمه بپردازد. و اگر این کار تکرار شود تا 300 یورو جریمه خواهد داشت.

 

همسفر شدن با ماشین های شخصی 
این روش سفر در بین دانشجویان بسیار محبوب است. فردی که با ماشین شخصی سفر می کند ، صندلی های خالی ماشینش را کرایه می دهد و افراد در هزینه ی بنزین شریک می شوند. این روش نه تنها بسیار به صرفه است بلکه موقعیتی را برای آشنایی و دوستی های جدید ایجاد می کند. معمولاً در برد دانشگاه ها یا در اینترنت می توان این موقعیت ها را یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *