دانستنی های جالب درباره آلمان

آلمان کشوری در اروپای غربی قرار دارد که می توان از آن به عنوان یکی از نخستین مقصدها در لیست مسافرت های طولانی نام برد. آلمان دارای تاریخ 2000 ساله می باشد که در طی این سال ها دستخوش تغییرات و فراز و نشیب های متعددی بوده است. جدا از آثار تاریخی، این کشوربه دلیل داشتن سوسیس های فوق العاده، صنعت خودروسازی پیشرفته با ارائه برندهایی معتبر مانند فولکس واگن، بی اِم دابلیو و مرسدس در سطح دنیا بسیار معروف و شناخته شده می باشد. از همه مهم تر فستیوال های ماه اکتبر این کشور است، جشن هایی شگفت انگیز که کسی نمی خواهد شرکت در آنها را از دست دهد. پیش به سوی کشف شگفتی های بیشتر درباره این شهر هیجان انگیز.
****
1:آلبرت انیشتین (Albert Einstein)
آلبرت انیشتن، معروف ترین دانشمند دنیا یک آلمانی است که در شهر اولم (Ulm) به دنیا آمد. (او با دختر عموی خود ازدواج کرد.)

2: آزمون تعیین آلمان

در آلمان در کلاس چهارم بچه ها را به مقاطع متوسطه، دبیرستان و یا مقاطع بالاتر برای تعیین میزان استعداد و قابلیت هایشان میفرستند. انجام این کار کمک شایانی به کشف استعداد کودکان می کند، کودکان نیز هدف خود را در آینده مانند رفتن به دانشگاه برای ادامه تحصیل یا وارد شدن به بازار کار راحت تر و صحیح تر خواهند یافت.

3:باریکترین جهان

می توان از خیابان اِشپِریاهوف اِشتِراسِه (Spreuerhofstrasse) با عرض 31 سانتی متر در روتلینگِن (Reutlingen) به عنوان باریک ترین خیابان دنیا نام برد.
Spreuerhofstrasse

Spreuerhofstrasse

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *