کار کردن دانشجویان در آلمان

کار کردن در آلمان

در این مطلب اطلاعاتی درباره کار کردن دانشجویان در آلمان به شما میدهیم :

دانشجویان در آلمان فرصت های خوبی دارند که در کنار تحصیلشان کسب درآمد کنند.
کار کردن به عنوان گارسن ، دستیار علمی و معلم خصوصی برای دانشجویان امری رایج است. با تقویت زبان آلمانی شانس خود را برای یافتن کار دانشجویی مناسب افزایش می دهید. البته باید به قوانین حاکم نیز توجه داشته باشید.
بهترین گزینه این است که کار دانشجویی شما به نحوی با رشته ی تحصیلیتان مرتبط باشد. معمولاً بخشی از دانشکده شما در آلمان به اعلام نیازمندی های کار دانشجویی اختصاص دارد. دستیاران علمی که در آلمان “Hiwi” خوانده می شوند مسئولیت های مختلفی دارند، به عنوان مثال در کتابخانه دانشگاه یا در کارهای تحقیقاتی به اساتید کمک می کنند. این کار با رشته دانشجو مرتبط است که مزیتی بزرگ تلقی می شود.
قوانین 
شما به عنوان یک دانشجوی خارجی در آلمان تعداد ساعت محدودی اجازه کار کردن دارید. دانشجویان ایرانی در آلمان ۱۲۰ روز در سال به صورت تمام وقت و ۲۴۰ روز به صورت پاره وقت اجازه ی کار کردن دارند. فعالیت به عنوان ” Hiwi” شامل این محدودیت نمی شود!
مالیات
اگر با کار دانشجویی ماهانه بیش از ۴۵۰ یورو درآمد کسب کنید شامل مالیات می شوید و ماهانه مبلغی از درآمد شما کسر می شود . البته با پر کردن اظهارنامه مالیاتی در آخر سال این مبلغ را به شما باز می گردانند .

کلاس آلمانی

***

از مطالب  حمل و نقل در آلمان و جملات پر کاربرد زبان آلمانی ما دیدن نمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *